راندکیوب، برترین ابزار آزاد مدیریت رایانامه تحت‌وب

برنامه راندکیوب ابزاری است در بین هیاهوی فن‌آوری‌های جدید که بدون تغییرات رادیکال ابزاری مناسب، امن و سریع را برای مدیریت و ارتباط فراهم می‌کند. با استفاده از مدل توسعه نرم‌افزار آزاد/متن‌باز این خدمت قادر خواهد بود سرویسی متن‌باز و امنی را در اختیار شما قرار دهد.

رایانامه یک مفهوم ارتباطی سنتی و محبوب در اینترنت است که بخش عمده‌ای از ارتباطات و استفاده از اینترنت را ازآن‌خود کرده‌است. وب‌میل ابزاری است که با استفاده از اینترنت باعث دسترسی راحت و از طریق مرورگر  به رایانامه‌هایتان می‌شود.

راندکیوب «Roundcube» ابزار نسبتا جدید برای مدیریت رایانامه‌ها تحت‌وب و به صورت متن‌باز/آزاد «تحت مجوز جی‌پی‌ال ویرایش سوم » است که با استفاده از فن‌آوری IMAP شکل گرفته است.  به عبارت دیگر وب میل امکان مشاهده، دریافت، ارسال و تنظیمات رایانامه را از طریق مرورگر  برای کاربر رایانامه فراهم می نماید. این نرم‌افزار را به زبان PHP نوشته‌اند و برای اجرا نیاز به PHP دارد. برای دسترسی به کد‌منبع این برنامه می‌توانید از مخزن برنامه در گیت‌هاب استفاده نمایید.

این خدمت کارکرد کامل مانند پوشه‌های مشترک IMAP، مدیریت پیغام‌ها به‌صورت «بگیر و رها کن» و مدیریت IMAP پوشه‌ها را فراهم می‌کند. به‌علاوه اینکه از جاوااسکریپت غیرهمزمان (آسنکرون) و اکس‌ام‌ال  نیز برای ارائه یک واسط کاربری روانتر بهره می‌برد.نصب آن  نسبتا آسان است و تنها نیازمند آن یک سرور وب با PHP و یک پایگاه داده است.

Shortlink:

2 دیدگاه در “راندکیوب، برترین ابزار آزاد مدیریت رایانامه تحت‌وب

    • دوست عزیز از نظر شما ممنونم؛ سعی ما این است که از تصاویر مرتبط با نرم‌افزار یا خبر استفاده کنیم. اگر در این خبر از سیستم‌عامل ویندوز تصویری وجود داشته بر اثر اشتباه سهوی خودم بوده. و سیاست کلی ما استفاده از گنو/لینوکس هست. این تصویر هم از اینترنت برداشته بودم که با لوگوی نرم‌افزار تعویض کردم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *