درآمد ۴۴۶ میلیون دلاری کلاه قرمزها در سه ماهه دوم ۲۰۱۴

سالانه میلیون‌ها دلار درآمد خالص به حساب Red Hat واریز می‌شود و فعالان جامعه متن‌باز همواره از این شرکت به عنوان الگویی موفق یاد می‌کنند. درآمد کل شرکت بابت فروش محصولات در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۴۴۶ میلیون دلار و سود حاصل از فروش خدمات اشتراکی، ۳۸۹ میلیون دلار بوده که این آمار تا سال مالی ۲۰۱۵ رشد سالانه ۱۹ درصدی را برای شرکت تضمین می‌کنند.
در این رابطه «جیم پایت‌هرس» رئیس و مدیرعامل اجرایی این شرکت می‌گوید: «تقاضای گسترده برای فناوری‌های متن‌باز در ترکیب با مجموعه ارزش ایجاد شده و جایگاه مدیریت بازار Red Hat، به رشد ۱۳ تا ۱۹ درصدی درآمد در ۳۰ ماه اخیر کمک شایانی کرده است. سطح بسیار بالای اجرا و تعهد به سرمایه‌گذاری در انواع فناوری‌ها از جمله محاسبات ابری باز هیبریدی برای سازمان‌ها، باعث شد بار دیگر فوربس از Red Hat به عنوان یکی از مبتکرترین شرکت‌های دنیا یاد کند.»
«چارلی پترز» معاون اجرایی و مدیر مالی شرکت هم اضافه می‌کند: «در سه‌ ماهه دوم سال شاهد رشد بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف بودیم. حوزه خدمات محاسبات ابری سریع‌ترین رشد را تجربه کرد. Red Hat با اعطای گواهینامه به بیش از ۸۰ شرکت ارایه‌دهنده خدمات ابر عمومی، فناورهای‌ خود را به صورت لحظه‌ای و با استفاده از سرورهای ابری این شرکت‌ها، به مشتریان ارایه می‌دهد. رشد سریع سود دریافتی از این شرکای ابر عمومی که درآمد آن به صورت آنی و بدون تاخیر دریافت می‌شود موجب شد ازچشم‌انداز مالی که برای سه‌ماهه دوم پیش‌بینی‌ شده بود بهتر عمل کنیم.»