فایرفاکس اکنون بشکل پیش فرض فلش را مسدود می‌کند

مرورگر وب موزیلا فایرفاکس اکنون بشکل پیش فرض فلش را بلاک می‌کند. البته معنای این بلوک کردن این نیست که از شما در مورد اجرا شدن فلش سوال کند یا مانند کروم فیلم‌های فلش را متوقف کند. منظور از بلاک کردن این است که موزیلا به این نتیجه رسیده که فلش در حال افول است. به پیامی که تیم پشتیبانی فایرفاکس توییت کرده نگاه کنید:

اگر بخواهید از فلش در فایرفاکس استفاده کنید پیغام زیر به شما نمایش داده می‌شود.

1340557060287749263

شایان ذکر است که روز قبل از این افسر ارشد امنیتی فیس بوک از ادوبی خواسته بود تا فلش را یک بار و برای همیشه بکشد.

 

چرا اوضاع اینچنان برای فلش سخت شده است؟ و چرا اکنون؟ شاید به این دلیل باشد که دنیا اکنون دوباره متوجه استعداد فلش در آسیب پذیری‌های تند و زننده شده است. زمانی که یک شرکت امنیتی ایتالیایی که کارش فروش ابزار‌های نفوذ کننده جاسوسی است هک شد، معلوم شد که حفره تند و تیزی که در  فلش بوده، یکی از ابزار برای این کار بوده است.

البته فایرفاکس گفته است که پس از رفع آسیب پذیری‌های شناخته شده عمومی به بلاک شدن فلش پایان خواهد داد.

اما در مقیاسی بزرگنر، چرا باید از دست فلش یک بار و برای همیشه راحت شد؟

شاید به خاطر خالی کردن باطری، جابجاکردن تبلیغات،مستعد بودن در آسیب پذیری و عملا نرم افزارنامربوط پر شده از سو استفاده.

بروزرسانی:  ادوبی نسخه جدی از فلش «18.0.0.209» را که دیگر توسط فایرفاکس مسدود نمی‌شود را عرضه کزد. شاید دوست داشته باشید بصورت دستی دریافتش کنید.

منبع

3 دیدگاه در “فایرفاکس اکنون بشکل پیش فرض فلش را مسدود می‌کند

  1. جدا از این اقدام، فایرفاکس نمی تونه به تنهایی فلش رو نابود کنه مگر آنکه گوگل همکاری کنه و در کروم این پشتیبانی رو حذف کنه، اونوقت فلش کامل می‌میرد. ولی تا آن زمان بهتر است که از پپر فلش کروم، مخصوصا برای کاربران گنو/لینوکس پشتیبانی کنه. این نظر منه.

  2. ادوبی یک بروزرسانی جدید برای فلش‌پلیرهای مک، ویندوز و لینوکس منتشر کرده که در توضیحاتش اعلام شده که این بروزرسانی می‌تونه مشکل امنیتی به وجود آمده را بر طرف کنه و بروزرسانی فلش پلیر در سیستم‌ها قبل از انجام هر گونه وبگردی رو توصیه کرده.امیدوارم واقعا مشکل برطرف بشه اما فک نکنم با یه بروز رسانی جلوی هکرها رو بشه گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *