آشنایی با نحوه مشارکت در انجمن سخت‌افزار متن‌باز

به سال ۲۰۱۴ بر می‌گردم، من شانس زیادی داشتم که به عنوان هیت مدیره انجمن سخت‌افزار متن‌باز انتخاب شدم. به این دلیل که انجمن وضعیت غیر‌انتفاعی خود را بدست آورد، هیات مدیره قادر به افزایش نفوذ خود در جامعه شد، ابتکارات فراوان جدید مورد بحث قرار گرفتند و ما بسیاری از ورودی‌های جامعه را در مورد نیازمندی‌های دنیای سخت‌افزار متن‌باز جمع کردیم. یکی از اهداف اصلی که مدیریت برای سال‌های آینده در ذهن دارد، ادامه ایجاد تعامل در جامعه و آگاهی انجمن است.Open Source Hardware Association (OSHWA)

به تازگی، فعالیت‌های زیادی در لیست پستی ما اتفاق افتاده است که بسیار هیجان انگیز است. جامعه در حال بالارفتن و ایجاد مشارکت است، عناوین گوناگونی را مانند: پروژه‌های سخت افزاری و این که آیا آن‌ها را واقعا می‌توان به عنوان سخت‌افزار متن‌باز ارزیابی کرد، مورد بحث قرار می‌دهد. علاوه بر این برنامه‌ریزی گردهمایی‌ها برای کار کردن بر روی بهبود توسعه برنامه‌های متن‌باز CAD نیز از فعالیت‌های دیگرشان است. این مورد مهم را نیز نباید فراموش کرد که جنبش بزرگی از طرف جامه برای تبدیل کردن مخزن سخت‌افزار متن‌باز به یک منبع برای تمام کاربران، هکر‌ها و سازندگان سخت‌افزار متن‌باز شکل گرفته است.
اگر علاقعه‌مند به مشارکت در این موارد هستید یا این که دوست دارید درباره آن چیزی که در جامعه سخت‌افزار متن‌باز در حال وقوع است بدانید، عضو لیست پستی شوید. اگر هم خواهان یک نقش مستقیم در این فعالیت‌های انجمن هستید، می‌توانید عضو انجمن شوید.
بخاطر داشته باشید که بسیاری از شرکت‌ها کمک‌های مالی اهدا می‌کنند، بنابراین به طور بالقوه می‌توانید با انجام کمک مالی یا کمک مالی شرکتتان علیه سخت‌افزار انحصاری شورش کنید.
یکی دیگر از توسعه‌های هیجان‌انگیز این است که چه تعداد گروه و شرکت شروع می‌کنند تا به هیات مدیره برسند. ما به تازگی از Open Source Circular Economy Days شنیده‌ایم و از این که می‌بینیم گروه‌های دیگر نه تنها به استقبال مفهوم سخت‌افزار آزاد می‌روند بلکه با پشتکار کار می‌کنند تا استفاده و توسعه سخت‌افزار متن‌باز را در جوامع خود تشویق کنند، هیجان‌زده هستیم.
یک مورد هیجان‌انگیز دیگر، انتشار کتاب‌های ساخت سخت‌افزار متن‌باز است. این کتاب‌ها مقدمه عالی‌ای برای توسعه و ساخت سخت‌افزار متن‌باز هستند. درآمد حاصل از انتشار این کتاب‌ها نیز به پشتیبانی از انجمن‌ها و فعالیت‌های توسعه‌ای اختصاص می‌یابد.

در آخر این که، هیات مدیره با تلاش فراوان در حال کار برای آماده کردن 2015 Open Hardware Summit است که ۱۹ سپتامبر در فیلادلفیا برگزار می‌شود. مثل همیشه هیات مدیره مشتاق شنیدن دیدگاه‌های جامعه درباره آن‌چه که توانایی بهبودش را دارد تا سخت‌افزار آزاد را بهتر کند است. اگر شما پیشنهاد، نگرانی یا شکایتی دارید، به ما اطلاع بدهید. ما تلاش خود را با آن‌چه که از شما می‌شنویم ترکیب می‌کنیم تا سخت افزار متن باز را به یک استاندارد تبدیل کنیم، نه این که تنها یک استثنا باشد.