دلایل محبوبیت نرم‌افزارهای متن‌باز در سازمان‌ها

متن باز در حال خزیدن در اغلب شرکت‌های علاقه‌مند به داشتن مزایای هزینه و کیفیت است.  همان گونه‌ای که نوآوری را در میان صفوف فناوری تشویق می‌کند. بیشتر شرکت‌های بریتانیا علنی در مورد تجربه خود با متن‌باز و فروشنده مدیریت متن‌باز صحبت می‌کنند. نرم‌‌افزار‌ی بلک‌داک و نورث‌بریج دریافته‌اند که ۷۸ درصد شرکت‌ها در برخی موارد از متن‌باز استفاده می‌کنند.

هزینه 

1_11

ابزارهای متن‌باز می‌تواند در افزایش کارایی و کاهش هزینه‌ها به ما کمک کند، اما معنی آن این نیست که همه چیز مجانی باشد. توزیع‌کنندگان و فروشندگان همچنان برای نرم‌افزار هزینه می‌کنند و البته برخی نسخه‌ها ممکن است به پشتیبانی یا کار‌های توسعه‌ای نیاز داشته باشند. علاوه بر این استعداد‌های درخشانی که با شرکت‌های متن‌باز کار می‌کنند، ممکن است پول بیشتری درخواست کنند. تا کنون ۷۸ درصد شرکت‌های بررسی شده توسط «بلک‌داک» گفته‌اند که از بستر متن‌باز استفاده می‌کنند.

جذب استعداد‌های درخشان 

2_11

پروژه‌های متن‌باز راه خوبی برای جذب کارمندان خلاق در نام‌های تجاری محافظه کار سنتی هستند. بیش از نیمی (۶۷ درصد) از شرکت‌ها با بیشتر از ۵۰۰۰ کارمند گفته‌اند که در پروژه‌های متن باز مشارکت می‌کنند و ۸۸ درصد هم گفته‌اند که توقع دارند در این سه سال این کار را انجام دهند.

افزایش درآمد

3_11از نرم‌افزار متن‌باز استفاده کنید تا هوش تجاری بدست آورید. مثلا ابر می‌تواند با تبدیلی که بر روی داده‌های جمع‌آوری شده انجام می‌دهد یا ساخت سرویس و محصولات، درآمد را افزایش دهد. دو سوم پاسخ دهندگان نظر سنجی «بلک‌داک» گفته‌اند که متن‌باز به افزایش درآمدشان کمک کرده است و ۷۸ درصد نیز گفته‌اند که حاشیه سودشان را بهبود بخشیده است.

امنیت 

4_11

زمانی که به عنوان مسئولیت به این موضوع نگاه می‌شود، سازمان‌ها به شکل فزاینده‌ای به خاطر اعتبار امنیت آن به سویش حرکت می‌کنند. دلیل این مساله شفافیت کد است که به کاربران امکان بررسی آسان و تشخیص مشکلات را می‌دهد. نظرسنجی «بلک‌داک» این را نشان داد که  ۵۵ درصد از شرکت‌های مورد بررسی، باور دارند که متن باز امنیت ممتازی را در مقایسه با ابزار‌های اختصاصی، ایجاد می‌کند و توقع دارند که به مرور زمان نیز بهتر شود.

استاندارد‌های باز

5_11

استاندارد‌ها توسط محبوبیت موجود در بازار دیکته می‌شوند، که باعث می‌شود به جای در نظر گرفتن کیفیت به بازاریابی وابسته شود. اما متن باز می‌تواند ابزار‌های کارایی را آماده کند، بی‌آن‌که فروشندگان آن را بسته کنند.

پذیرش سازمانی نرم‌افزار متن‌باز، برخی طبقه‌بندی‌ها را دیده است. فروشندگان با یکدیگر جمع می‌شوند تا هسته‌ها را تطبیق دهند. برای نمونه سکو‌های داده آزاد بر Hadoop 2.6 تحمیل شد.

پیشگام بودن

6_11

با استخر بزرگی از استعدادهای درخشان که بر روی تکرار‌ها و محصولات جدید کار می‌کنند، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار متن‌باز سکویی برای شیرجه زدن در آن دارند. به جای این که از ابتدا شروع کنند. این موردی است که شبیه به فروشندگان نرم‌افزار سنتی نیست.

مقیاس پذیری

7_11

فرصت‌های مقیاس‌پذیری در متن‌باز یک شانس برای شرکت‌ها است. این دلیل اصلی در میان شرکت‌های سبز است که شرکت خود را از پایه با متن‌باز ساخته‌اند. سازمان‌ها اکنون به دنبال راهی برای چگونگی دستیابی به این دستاورد‌ها با معرفی کردنش در بخشی از تجارتشان هستند.

سفارشی سازی آسان 

8_11

دسترسی آسان به کد منبع باعث شده سفارشی سازی آن کاری آسان باشد. علاوه بر این، بسیاری از ابزار‌ها نصب ساده‌ای پیدا کرده‌اند که می‌توان آن‌ها را به عنوان رقبای اختصاصیشان نصب کرد.

بهبود همیشگی

9_11

کاربران متن‌باز واقعا بر این باورند که کیفیت فناوری، سهولت استقرار و امنیت بهبود خواهند یافت. اما این موضوع متکی بر پذیرش گسترده‌ای است.

ضایعات کم‌تر

10_11

دیگر شرکت‌ها نیاز ندارند تا محصولات مفید را جداگانه از اول بسازند. اکنون آن‌ها می‌توانند با شرکت‌های دیگر بر روی پروژه‌های متن‌باز کار کنند تا نرم‌افزاری بسازند که مشکلات تجاری را حل کند. این مساله کمک می‌کند تا توسعه‌دهندگان ماهر به دنبال چالش‌ها بروند و همین طور از زمان به شکل موثر‌تر در گروه‌ها استفاده کنند. کار کردن با هم باعث نوآوری بیش از پیش می‌شود.

ایمنی در تعدادی از موارد

11_11

کاربران متن‌باز پایداری، تصحیح باگ‌ها و بهبود تجربه کاربری برای مشارکت کسب و کار‌ها را نشان داده‌اند. نظر سنجی «بلک‌داک» به این نتیجه رسید که نیمی از شرکت‌ها برنامه‌ریزی کرده‌اند تا «موانع مشارکت کردن‌ها را بردارند» در این ابداع موارد بسیار دیگری نیز بدست خواهد آمد.