جشن تولد ۳۰ سالگی بنیاد نرم افزار آزاد

بنیاد نرم افزار آزاد، دعوت باز خود را برای شرکت در جشن تولدش، اعلام کرد. این جشن در غروب شنبه، یازدهمین روز ماه مهر ۱۳۹۴ در بوستون برگزار می‌شود و از حضور رئیس و موسس بنیاد نرم افزار آزاد، استالمن بهره مند خواهد شد.  این جشن نشان دهنده اوج سی سالگی است که دربر دارنده بزرگترین کنفرانس «لیبره‌پلنت» تا کنون و یک مقاله درباره گنو در نیویورکر است.

صفحه خانگی جشن را می‌توانید در آدرس https://fsf.org/fsf30/celebration ببینید و برای ثبت نام به سراغ فرم RSVP بروید. بنیاد تشویق می‌کند تا در این زمان از هشتگ #fsf30 در شبکه های اجتماعی استفاده کنید، البته حتما قبلش موضع بنیاد را در مورد سکو‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی ببینید.
علاوه بر این‌ها بنیاد یک کنفرانس کوچک را نیز در نظر گرفته است که زمانش ۱۱ مهر ۹۴ و در طول روز است.  در این کنفرانس جامعه نرم افزار آزاد درس‌هایی که در این سی سال به دست اورده است را به اشترک می‌گذارند و برای آینده برنامه ریزی می‌کنند. همچنین احتمال برگزاری یک مراسم شام برای جمع کمک مالی در جمعه ۱۰ مهر ماه نیز وجود دارد.

رویداد‌های پیرو
در سراسر جهان نیز پشتیبانان علاقه مندی خود را به برگزاری یک رویداد محلی برای این تولد بیان کرده‌اند. بنیاد از پوشش دادن این رویداد‌ها بر روی بلاگ خود یا اتصال آن‌ها به جشن اصلی خوشحال خواهد شد و استقبال می‌کند. اگر علاقه مند به برگزاری یک رویداد پیرو هستید با campaigns@fsf.org تماس بگیرید.

پوشش زنده
بنیاد نرم افزار آزاد در نظر داردتا پخش زنده را برای این مراسم در نظر بگیرد و البته به داوطلبانی با توانایی‌های کار با نرم افزار آزاد ویدیویی نیاز دارد.

درباره بنیاد نرم افزار آزاد

بنیاد نرم‌افزارهای آزاد (به انگلیسی: Free Software Foundation) یک سازمان ناسودبر است که در ماه اکتبر سال ۱۹۸۵ میلادی توسط ریچارد استالمن تأسیس شد تا از جنبش نرم‌افزار آزاد و به ویژه پروژهٔ گنو حمایت کند. این بنیاد پروژه‌های کنونی گنو از جمله فروش راهنماها و نوار مغناطیسی ذخیره داده را ادامه داد و برای سیستم نرم‌افزار آزاد برنامه‌نویس استخدام کرد و از آن موقع تاکنون به اندازهٔ ترویج نرم‌افزار آزاد، این فعالیت‌ها را ادامه داده‌است. همچنین بنیاد نرم‌افزار آزاد ناشر تعدادی از مجوزهای نرم‌افزار آزاد است و این امکان را دارد که در صورت نیاز در مورد آن‌ها تجدید نظر کند.