کادیلاک‌های مدل 2016 با Android Auto و CarPlay عرضه خواهند شد

CarPlay و Android Auto که بالاخره در ماهای اخیر توسط کمپانی‌های خودروساز برای خودروها در نظر گرفته‌شده و در خودروی جدید کادیلاک نیز وجود خواهد داشت.

این موضوع و قرار گرفتن این قابلیت‌ها در این خودروها از مدل‌های سال ۲۰۱۶ صورت می‌گیرد. این مدل‌ها در ابتدا دارای افزونه‌هایی  برای Cue، که یک پلتفرم خانگی این کمپانی است، خواهند بود.و در نسل جدید این خودروها از پردازنده‌های سریع‌تری استفاده خواهد شد تا تاخیر‌هایی که سیستم جاری را با آن می‌شناسیم، برطرف شود.

خودروهای دارای چنین قابلیتی از سال ۲۰۱۶ عرضه خواهند شد با یک Cue هشت اینچی که تغییراتی در طراحی آن در نسل بعدی نسبت به نسل جاری  ایجاد خواهد شد. پس Android AUto بعداً  و با اخیر در آن قابل‌نصب است. یکی از سخنگویان کادیلاک اشاره داشت که صاحبان خودروها به‌راحتی قادر خواهند بود تا با مراجعه، به یکی از نمایندگی‌ها، خودروی خود؛ با یک به‌روزرسانی، در صورت آمادگی، Android Auto را داشته باشند.

پشتیبانی از دو سیستم توسط کادیلاک، جای شگفتی ندارد، برند خواهر کادیلاک یعنی شورلت نیز اخیراً با چنین رویکردی و ارائه Android Auto با تأخیر، خودرویی را عرضه کرده است. همچنین شرکت هیوندای نیز که اولین خودرو را با این قابلیت ارائه داد در ارائه CarPlay، تأخیر خواهد داشت.

به نظر می‌رسد این تأخیر در قرار دادن Android Auto به این دلیل باشد که این شرکت‌ها هنوز تصمیم خود را در این مورد به‌صورت قطعی اتخاذ نکرده‌اند و در حال سبک‌سنگین کردن این موضوع هستند که با چه خودروهایی و چگونه چنین قابلیتی را ارائه کنند.