فدورا ۲۳، اکتبر امسال منتشر می‌شود

فدورا ۲۳ هم‌اکنون در حالت توقف «Freeze» در درج ویژگی جدید قرار گرفته است و به‌زودی نسخه آزمایشی این توزیع منتشر خواهد شد. بر اساس زمان‌بندی رسمی برای انتشار این نسخه فدورا ۲۳ نسخه آزمایشی قرار است ۲۲ سپتامبر سال ۲۰۱۵، یعنی همین ماه جاری میلادی منتشر شود. در نسخه جدید از فدورا استفاده از گنوم ۳٫۱۸ و هستهٔ جدید لینوکس برنامه‌ریزی شده است. نرم‌افزار اداری  لیبره‌آفیس در این توزیع نیز نسخه ۵ خواهد بود و امکان استفاده از پلاسما ۵ نیز برای کاربران کی‌دی‌ای نیز فراهم خواهد بود.

فدورا یکی از توزیع‌های محبوب گنو/لینوکس است که توزیع تجاری ردهت نیز  مبتنی بر این توزیع است. این توزیع همواره به عنوان توزیعی به‌روز شناخته می‌شود که سعی دارد در لبه فن‌آوری بایستد. در نسخه جدید این توزیع نیز این مورد رعایت شده‌است. نسخه نهایی و آماده برای استفاده از فدورا ۲۳ برای ماه اکتبر سال جاری میلادی برنامه‌ریزی شده است و در آن زمان اگر تاخیری در ارائه این نسخه صورت نگیرد، شاهد نسخه‌ٔ جدیدی از فدورا خواهیم بود.

اگر از کاربران این توزیع محبوب هستید، توصیه می‌کنم  با ما همراه باشید تا از اخبار جدید در مورد این توزیع یا ترفندها و مطالب دیگر در نسخه‌های جدید مطلع گردید.

منبع: softpedia