با ۸۰ دلار، روبات خودتان را بسازید

ساخت ربات‌های شخصی و ساده با امکانات کم امروزه در حال گسترش است. برای ساخت یک ربات ساده می‌توانید از چند دوربین، برد‌های آردوینو «Arduino»  استفاده کنید که با استفاده از آنان به راحتی قادر خواهید بود تا یک روبات چرخ دار ساده را در خانه نیز بسازید. این گونه ربات‌ها  را می‌توان با استفاده از  مجموعه ابزاری که سایت گیک‌وایر «geekwire» ارائه کرده است نیز به راحتی ساخت.  [قابل خرید از این پیوند]  این ابزار را می‌توان ابزار مناسبی برای دانشجویان، دانش‌آموزان و علاقه‌مندان آماتور رباتیک دانست که با این ابزار به راحتی می‌توانند با صرف ۸۰ دلار یک روبات ساده ایجاد کنند. این روبات چرخ‌هایی به شکل چرخ‌های تانک دارد.

این مجموعه شامل یک موتور، سیم، دریافت‌کننده و ابزاری برای ساخت یک ربات کامل است که می‌تواند موانع را نیز  با استفاده از حسگر الکترونیکی تشخیص موانع مافوق‌صوت، تشخیص دهد.  همچنین این روبات را  می‌توان با یک هدایتگر از راه دور مادون‌قرمز هدایت کرد. قطعاتی که به راحتی به هم متصل می‌شوند و سیمکشی راحت به این معنی خواهد بود که شما به لحیم کاری نیاز نخواهید داشت و بخش‌های آلومینیومی در روبات باعث می‌شوند روبات به راحتی بتواند از پس استفاده‌های جدی‌تر نیز برآید.

ویدئوی زیر را نیز تماشا کنید:

تصاویری از ربات بعد از ساخت:

منبع: geekwire

4 دیدگاه در “با ۸۰ دلار، روبات خودتان را بسازید

    • ویدئوها در سایت آپارات قرار داده شده‌اند و تنها Player آن‌ها در این مطلب Embed گردیده است.

  1. مطالبتون خیلی خوبن … :) فقط نمیدونم چرا کلمات نوشته هاتون شکسته شکسته نمایش داده میشن ، درصورتی که با هیچ سایت دیگه ای این مشکل رو ندارم :|

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *