ایجاد ترویج محیطی فراگیر برای ظهور ایده‌ها

این مطلب پیرامون راه‌هایی برای ترویج محیطی فراگیر برای ظهور و پرورش ایده‌ها از زبان دلایزا الکساندر، معاون مدیر اجرایی و مدیر منابع انسانی، شرکت ردهت است که از نسخه انگلیسی برگردان شده.

مردم در شرکت‌های فن‌آوری و به ویژه جامعه متن‌باز به پیروزی ایده‌های شایسته باور دارند و به آن معتقدند. موردی که به صورت روز افزون در سال‌های گذشته مشخص شده این است که، شایسته سالاری سکان‌دار اصلی نوآوری است. اما برای رسیدن به بهترین ایده‌ها، نیاز به محیطی فراگیر خواهیم داشت که در آن همه احساس مشارکت کنند و دیدگاه‌های خود را ارائه دهند. در واقع برای رسیدن به شایسته سالاری مورد نظر، باید تداوم در کنکاش و بهبود آن را حفظ کرد.

DeLisa Alexanderراه‌هایی برای ورود به زندگی روزمره

من به تنوع و تغییر علاقه دارم، و به خاطر فرصتی که نقش من به عنوان مدیر منابع انسانی ردهت فراهم کرده است تا به کاوش و آزمایش با انواع مختلف روش‌ها بپردازم قدردان هستم. اخیرا گروه منابع انسانی، میزبان یک گارگاه آزمایشی با انستیو کلایمن دانشگاه استنفورد بود، که در آن ما چندین ایده در رابطه با چگونگی ترویج یک محیط فراگیر در تیم خود بدست آوردیم.

تفاوت قابل توجهی در میان گروه‌ها در ردهت وجود دارد، و این امر باعث چالش برانگیز شدن کار در هنگام ارایه راه‌حل‌های کلی برای آموزش می‌بود. با این حال، من چند نکته از موارد مطرح شده در گارگاه را که تصور می‌کردم تمام افراد بدون توجه به نقش خود قادر به استفاده از آن هستند، انتخاب کردم.

دعوت از افراد ساکت و گوشه گیر

برای این افراد فرصت صحبت و مشارکت ایجاد کنید. بر روی دانش و بینشی که این افراد ارایه می‌دهند و فراهم کردن امکان ارایه بازخوردهای سازنده کار کنید:

  • مدتی هست که از …… چیزی نشنیدیم. تو طراح ما هستی؛ من کنجکاوم نظرت را در مورد این طرح بدانم.
  • …… ، تو معمولا به نکاتی توجه می‌کنی که دیگران از آن قافل هستند. چیزی را از قلم ننداخته‌ایم؟

قطع کردن صحبت افراد پرحرف

از مواردی شبیه به این استفاده کنید:

  • دوست دارم قبل از ادامه، نظر …… را در این مورد بشنوم.
  • کمی صبر کنید، مطلبی که …… در این مورد گفته بود، به نظرم جالب بود. (لطفا، ادامه بدهید)

لزوم وجود معارفه‌های موثر

روش و نحوه معرفی یک شخص و اطلاعاتی که در مورد نحوه عملکرد و مشارکت او ارایه می‌دهید. به نقاط قوت و دستاوردهای ایشان و این که چگونه سایر افراد می‌توانند از وجود آن‌ها بهرمند شوند اشاره کنید.

  • ایشان …… است. با من در یکی از پروژه‌های مهندسی ما همکاری خیلی خوبی داشت و یکی از بهترین افرادی است که من با او همکاری داشته‌ام…
  • ایشان …… است. من برای معرفی شما به یکدیگر منتظر بودم، چون او مسئول فروش در منطقه شماست و در واقع بهترین فروش را در منطقه شما داشته و از سایرین پیشی گرفته است.

همچنین از مقاله دانیل گلمن در نیویورک تایمز در رابطه با هوش هیجانی و کارگاه هفت عادت بسیار موثر در افراد، نیز دو ایده را انتخاب کرده‌ام:

یک شنونده فعال باشید

تمام توجه خود را به کسی که صحبت می‌کند اختصاص دهید و برای درک مطلبی که در رابطه با آن صحبت می‌شود زمان بگذارید. سوالات شفاف و روشن بپرسید. سعی نکنید گفتگو را به سمت برنامه‌های خود تغییر دهید.

خود درک کنید، بعد دنبال مجاب دیگران باشید

زمانی که با دیدگاه های مختلف مواجه می‌شوید، دید دقیق‌تری از خود ایجاد می‌کنید. سوالات و افکار متنوع‌تری را به سمت خود جلب می‌کنید. شما موارد را از دیدگاه و روش خود با دیگران مطرح می‌کنید و بعضی اوقات در این مسیر تغییراتی در افکار شما ایجاد می‌شود.

با هم می‌توانیم کارهای بیشتری انجام دهیم

دلیل من برای اشتراک‌گذاری این نکات، اهمیت ایجاد و ترویج محیطی فراگیر در میان شرکت‌های فناوری و پروژه‌های متنباز و استفاده از دیدگاه‌های مختلف است. ما حتی این مورد را به عنوان یکی از اهداف شرکت ردهت در سال جاری تعیین نمودایم و تعدادی سوال در این خصوص به بررسی و آمارهای سالانه خود افزوده‌ایم.

  • فرصت‌های کاری که به من محول شده و برای حرفه من اهمیت دارد.
  • دیدگاه‌های متنوع در ردهت مورد ارج قرار می‌گیرد.
  • من در هنگام صحبت در جلسات گروه، حتی در زمانی که نظرات من با دیگران متفاوت است، احساس راحتی می‌کنم.

ما همه می‌توانیم در این حیطه تاثیر گزار باشیم، و باور من این است که همه افراد می‌توانند از موادی که در این راه می‌آموزند و به اشتراگ می‌گذارند نفع ببرند. پس لطفا این موارد با شبکه خود به اشتراک‌گذاری کنید. سعی کنید آن‌ها را با خودتان همراه کنید. به ما بگویید چه مواردی صحیح است و چه مواردی جواب نمی‌دهند، و چه راه های دیگری برای ترویج محیطی فراگیر یافته‌اید.