لینوکس Light Bulbs به اشیاء اجازه می‌دهد با هم صحبت کنند

تحقیقاتی در شرکت دیزنی در حال انجام است که به ایجاد Linux Light Bulb منتهی خواهد شد، به وسیله این فن‌آوری می‌توان قابلیتی را فراهم کرد تا وسایل یک خانه بتوانند با یکدیگر صحبت کنند. این فن‌آوری برای وسایلی ابداع شده است که برای آنان نیازی به استفاده از وای‌فای «WiFi» نداشته و فقط می‌خواهیم با استفاده از نور محیط بین آنان ارتباط ایجاد کینم. این فن‌آوری را ارتباط نور  آشکار کننده  «Visible Light Communication.»‌ نیز نامیده‌اند که باعث آشکار شدن وسایل توسط نور خواهد شد  که  در کنایه از توانایی ارتباط با آنان به واسطه نور است است.

با استفاده از چراغ‌هایی که به سقف یک اتاق وصل می‌شوند، ابزار و وسایل قادر خواهند بود که  به راحتی  با یکدیگر به واسطه نوری که در محیط ساطع شده است ارتباط برقرار کنند. این فن‌آوری از فن‌آوری اینترنت اشیاء به واسطه پروتکل اینترنتی نوشته شده مخصوصی استفاده می‌کند. گفتنی است سازنده این فن‌آوری مدعی است که این فن‌آوری قادر خواهد بود تا با استفاده از یک تراشه کوچک و یک لامپ ارتباطات بین وسایل و ابزار را فراهم کند.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر از تحقیقات صورت گرفته توسط آنان به این صفحه مراجعه کنید.

روش‌های مختلفی برای ایجاد ارتباط بین وسایل و یا رایانه‌ها ایجاد شده است، یکی از راه‌هایی که همواره مطرح بوده است، استفاده از نور محیط برای ارسال و انتقال اطلاعات است که باعث می‌شود هزینه و امنیّت انتقال اطلاعات کاهش داشته باشد.  با این حال ان روش برای ارتباط و انتقال داده از محدودیت‌هایی نیز برخوردار است، که یکی از این محدودیت‌ها،  محدود بودن آن در یک محیط بسته است.

منبع: techcrunch