ارائه نسخه‌ٔ جدید هایپرویژن کانتینر LXD از سوی کنونیکال

دیروز صبح، ۱۶ سپتامبر استیون گاربر بنیانگزار شرکت کنونیکال نسخهٔ جدیدی را (۰/۱۸)  از هایپرویژن کانتینر-خالص جدیدی با نام «LXD» که نسل بعدی این هایپرویژن‌ها است را معرفی کرد. این هایپرویژن برای سیستم‌عامل‌هایی که از هسته‌ٔ لینوکس استفاده می کنند، ارائه شده است.

مارک شاتلورث از این اعلام آقای گابر حمایت کرده است و در مطلبی که در صفحه گوگل پلاس خود نوشته است، از این هایپرویژن به عنوان یک هایپرویژن برای کانتینرهایی خالص در لینوکس یاد کرده است. از نظر او این کانتینرها به کاربران اجازه می‌دهند تا به راحتی نرم‌افزارهای خود را در داخل هر توزیعی که دوست دارند آزمایش کنند. مانند آرچ، سنت‌ اواس یا اوبونتو.

LXD یک هایپرویژن کانتینر-خالص برای لینوکس است. به گفته شاتلورث این موضوع که بتوان در یک رایانه کیفی صدها نمونه از گنو/لینوکس مانند آرچ لینوکس، سنت‌ اواس و اوبونتو را اجرا کنید، برای یک توسعه دهنده نرم‌افزار بسیار کار آمد خواهد بود.  فعالیت‌های زیادی در حوزه کانتینر که یک فن‌آوری نوین و جدید است آغاز شده‌اند، فهرستی از این شرکت‌ها که در این زمینه فعال هستند را نیز  از این پیوند می‌توانید مطالعه کند. حال به نظر می‌رسد کنونیکال نیز با شدت و جدیت بیشتری به فکر کانتینرها است و قصد گسترش فعالیتش در این زمینه دارد. اخیراً و در روزهای گذشته نیز در خبرهایی اعلام شده بود که مایکروسافت نیز قرار است از کانتینرها در سیستم‌عامل خود یعنی ویندوز پشتیبانی کند و بتوان از ویندوز سرور نیز به صورت کانتینر بهره برد.

LXD ۰/۱۸ را می‌توانید از این پیوند دریافت کنید.

منبع: softpedia