مایکروسافت و پشتیبانی از اوپن‌اس‌اس‌اچ

اوپن‌اس‌اس‌اچ «OpenSSH» ابزاری است که برای برقراری با یک سرور یا یک رایانه تحت شبکه مورداستفاده قرار می‌گیرد این دسترسی با ورود از راه دور و استفاده از خط فرمان سیستم دیگر قابل انجام است. مدت‌ها است که کاربران ویندوز برخلاف کاربران گنو/لینوکس و مک با ابزار ثالثی مانند، «PuTTY»  به اس‌اس‌اچ دسترسی دارند. اما مایکروسافت اخیراً اعلام کرده است که قرار است به جمع شرکای پروژه اوپن‌اس‌اس‌اچ  بپیوندد و از آن پشتیبانی نماید، که باعث تقویت ارتباطات بین سیستم‌های لینوکس/یونیکس و ویندوز خواهد بود؛ که در آینده‌ای نزدیک خواهند توانست از ابزار پاور‌شل (که پوسته جدید مایکروسافت به‌جای خط‌فرمان ویندوز است) به دیگر سیستم‌های شبه یونیکس از طریق اس‌اس‌اچ «SSH» متصل گردند.

ssh9

بر اساس  گفته این نویسه در وبلاگ ام‌اس‌دی‌ان «MSDN»:

راه‌حلهای اس‌اس‌اچ امروزه توسط جوامع و شرکت‌های گوناگون، مخصوصاً در دنیای لینوکس در دسترس هستند. در هر حال، پیاده‌سازی محدود  برای کاربران ویندوز وجود داشته‌اند. پس از بررسی پیشنهادت، تیم پاور‌شل «PowerSell» متذکر شده است که بهترین گزینه برای تیم ما این است که این محصولات را با ویندوز ادغام نماییم. بنابراین بهترین رویکرد این خواهد بود که به آن موضوعات دیدی نزدیک داشته باشیم. پس برای این رویکرد، ما بسیار خوشحال هستیم که اعلام نماییم که قرار است  تیم  پاور‌شل  با اوپن‌اس‌اس‌اچ  و جامعه آن همکاری، پشتیبانی و مشارکت داشته باشد.

مایکروسافت مدت‌ها است که قصد دارد این پشتیبانی را به پاور‌شل اضافه کند اما موفق نمی‌شد. بااین‌حال با این رویکرد جدید  همکاری در توسعه این برنامه شاید f به چنین هدفی دست پیدا کنند.  در نهایت بعد از این اتفاق می‌توان  از اس‌اس‌اچ در ویندوز به‌راحتی بهره جست. این موضوع برای توسعه‌دهندگان وب و کاربر ویندوز یک مزیت بزرگ خواهد بود که دیگر نیازی به ابزار ثالث نخواهند داشت.