وقتی گرسنه شدید، چاپ کنید و بخورید

پس از انتشار استارتاپ چاپگر سه بعدی شکر به نام sugar lab، تری‌دی‌سیستمز عرضه‌ چاپگر غذا به بازار را شروع کرده‌ است.

تری‌دی‌سیستمز سپتامبر سال گذشته شوگر لب را خریده بود، در آن زمان این کمپانی خدمات cubify ارائه می‌کرد با این حال همیشه می‌خواست یک چاپگر داشته باشد که در خدمت زوج‌ها باشد.

3D-printed-fruit-jelly-from-print2taste-bocusini

و حالا آماده است: دو چاپگر تازه مخصوص آشپزخانه chefjet و chefjetpro. مانند چاپگر cjp این‌ها هم می‌توانند مجسمه‌های خوش ساخت شکری تولید کنند که می توان آن ها را خورد.

3d-systems-chefjet-3d-printed-sugar-cake-topper-cake_13-970x647-cشف‌جت محصولات تک رنگ در ابعاد ۸ در ۸ در ۶ تولید می‌کند و با قیمتی کم‌تر از ۵۰۰۰ دلار در نیمه‌ دوم ۲۰۱۴ به بازار عرضه شده است.

شف‌جت‌پرو می‌تواند اشیا چند رنگی با ابعاد ۱۰ در ۱۴ در ۸ اینچ تولید کند و با قیمت حدود ۱۰۰۰۰ دلار در دسترس خواهد بود.

هر دو چاپگر با نرم‌افزارهایی ارائه می‌شوند که برای کاربران non-CAD بهینه‌سازی شده‌اند تا بتوانند طراحی‌های خودشان را با طعم‌های مختلف که شامل شکلات، وانیل، نعنا، سیب‌ترش، آلبالو و هندوانه می‌شود، خلق کنند. هر دو چاپگر علاوه بر مواد شکری که از فرمول Von hasselns تولید می‌شوند، می‌توانند با شکلات هم چاپ کنند.

لیز ون هسلن، مدیر خلاق محصولات غذایی در تری‌دی‌سیستمز گفت: « غذا بستری عالی برای خلاقیت، تجربه و جشن گرفتن است و ما از این که این چاپگرهای سه‌بعدی را در نانوایی‌ها و آشپزخانه‌ها قرار داده‌ایم بسیار هیجان‌زده هستیم. ما از قنادها، رستوران‌ها و برنامه‌ریزهای جشن‌ها دعوت می‌کنیم تا ما را در آوردن چاپگرهای سه‌بعدی به آشپزخانه‌ها همراهی کنند.»