کوپزیلا به دنبال تغییر نقشک خود است

کوپزیلا  «QupZilla» مرورگر مبتنی بر کیوت به دنبال نقشک و نماد جدیدی برای نرم‌افزار مرورگر خود می‌گردد. این مرورگر مرورگر سبک و ساده‌ای است که علاوه بر سادگی امکانات و برخی افزونه‌‌‌ها نیز پشتیبانی خوبی دارد. نماد فعلی نرم‌افزار بسیار کلاسیک و ابتدایی طراحی شده است که ظاهر مناسبی برای یک مرورگر به شمار نمی‌رود؛ به همین دلیل این مرورگر قرار است در نسخه‌های بعدی از نمادی زیباتر برای نقشک برنامه خود استفاده کند.

نقشک‌های پیشنهاد شده برای این مرورگر اینترنتی در زیر قابل مشاهده هستند که ممکن است یکی از آنان به عنوان نقشک مرورگر مذکور برگزیده شود. به طور کلی نقشک و نماد تصویری استفاده شده در هر نرم‌افزار بر ذهنیت افراد در زمان استفاده از آن نرم‌افزار تاثیر مثبت و یا منفی از خود به جا می‌گذارد و اگر نقشک یک برنامه نازیبا باشد؛ آن برنامه توسط کاربران در مواجهه اول نادیده گرفته خواهد شد با حداقل تاثیر مثبتی بر فرد نخواهد گذاشت. شما نیز اگر به فروشگاه نرم‌افزاری اوبونتو یا اندروید مراجعه کرده‌باشید. اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می‌کند؛ همین استفاده درست و مناسب از یک گرافیک زیبا برای نقشک نرم‌افزار است که نشاندهنده دقت نظر توسعه‌دهندگان نرم‌افزار مذکور است.

گفتنی است که کوپزیلا مرورگر اینترنتی است که با استفاده از کیوت نوشته شده است و برای انتشار نسخه ۲٫۰ و نسخه‌های آزمایشی فعلی خود در حال مهاجرت از وب‌کیت «QtWebkit» به موتور وب جدید «QtWebEngine»  است که نسخه جدید موتور وب کیوت به شمار می‌روند؛ این موتور چیدمان وب به جای استفاده از وب‌کیت از موتور چیدمان بلینک «BLink» که در کرومیوم استفاده می‌شود است؛ بلینک موتور چیدمان وبی است که از وب‌کیت انشعاب یافته است و در کروم، اپرا نیز مورد استفاده قرار گرفته است؛ گفتنی است اخیرا از اندروید ۵ لالی‌پاپ نیز از این موتور وب استفاده شده و در نسخه‌های بعدی نیز از همین موتور کرومیوم استفاده خواهد شد.