اجرای اندروید ۵/۱/۱ در رایانه‌های شخصی میسر شد

آرن اکستون که یکی از توسعه‌دهندگان توزیع‌های مختلف و اندروید X86 است،  به تازگی توزیع جدیدی را ارائه داده است که می‌تواند  اندروید ۵/۱/۱ که نسخهٔ جدید اندروید است را بر روی رایانه‌های شخصی به خوبی اجرا کند. نام این توزیع AndEX OS نام دارد.

برای کسانی ممکن است درست در این زمینه متوجه موضوع نشده باشند، لازم است تشریح کنم که این توزیع از برخی قسمت‌های اندروید x86 استفاده می‌کند که سابقاً از آن استفاده کرده‌اید و مبتنی بر آن است. با این تفاوت که اِکستون تغییراتی را بر روی آن اعمال کرده است تا بتوان جدیدترین اندروید را در یک رایانه شخصی نصب کرد. به این ترتیب به راحتی می‌توان نسخه ۵/۱/۱ که یکی از نسخه‌های جدید اندروید لالی‌پاپ است را در رایانه شخصی خود نصب و استفاده کنید.

یکی از موارد دیگری که برای این اندروید جالب است، نصب بودن اکثر نرم‌افزارهای کاربردی گوگل در آن به صورت پیش‌فرض است که از نصب آن به صورت دستی بی‌نیاز خواهید بود. به این صورت به راحتی می‌توانید از نرم‌افزارهای گوگل پلی، یوتیوب، اینباکس یا جی‌میل و گوگل فوتو و گوگل درایو  در رایانهٔ شخصی خود  برخوردار باشید.

در جدیدترین نسخهٔ این اندروید که ساخته 150914 نام دارد، همان‌طور که ذکر کردیم، از اندروید لالی‌پاپ ۵/۱/۱ استفاده شده با این تفاوت که از یک هسته سفارشی نسخه ۴/۰/۸ به جای هسته لینوکس پیش‌فرض استفاده شده است. این اندروید در اکثر سخت‌افزارهای امروزی مانند رایانه‌های کیفی و یا رایانه‌های شخصی  «Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, Panasonic, Samsung, Thinkpad, و Toshiba»  قابل نصب است.

AndEX را یک سیستم‌عامل است که به صورت قلطان منتشر می‌شود و تنها ممکن است نام ساخته‌ها تغییر کند. در این حالت برای ارتقاء سیستم تنها کافی است آن را به‌روز نگاه دارد،  به این شکل که اندروید نصب شده در سیستم شما به راحتی از طریق نرم‌افزار به‌روزرسانی سیستم‌عامل اندروید به روز خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر به پایگاه این سیستم‌عامل از این پیوند مراجعه کنید.

منبع:  softpedia