امکانات جدید برای برنامه‌نویسان اندروید در اوبونتو

در نسخه جدید از اوبونتو مِیک «Ubuntu Make» که نرم‌افزاری و ابزار خط فرمانی نصب ابزار برنامه‌نویسی در اوبونتو است؛ امکان نصب ابزار و نرم‌افزارهای مورد نیاز برای توسعه‌دهندگان اندروید نیز فراهم شده است. این ابزار برای این ایجاد شده است که کاربران اوبونتو که توسعه‌دهنده هستند و معمولا نرم‌افزارهایی که نیاز دارند در مرکز نرم‌افزارهای اوبونتو «Ubuntu Software Center» یافت نمی‌شود را به راحتی نصب کنند.

در نسخه ۱۵٫۰۹٫۲ به راحتی می‌توان اس‌دی‌کس«SDK»  اندروید یا نرم‌افزار مدیریت آنان را نصب کنید؛ این به این معنی است که برای نصب این‌چنین ابزارهایی، آنان دیگر نیاز به نصب محیط توسعه اندروید استودیو یا بارگیری و دریافت از پایگاه مرجع ندارید و به راحتی با ابزار فوق قادر به نصب ابزار توسعه‌دهندگان اندروید در اوبونتو خواهید بود.

نحوه نصب ابزار توسعه نرم‌افزار اندروید در اوبونتو

اگر از توزیع اوبونتو و مشتقات آن که مبتنی بر نسخه ۱۴٫۰۴ و بالاتر هستند؛ استفاده می کنید. برای نصب ابزار توسعه اندروید می‌توانید با استفاده از ابزار «umake» آن را نصب کنید. اما در ابتدا برای استفاده از این دستور  باید اوبونتو مِیک «Ubuntu Make» نصب باشد؛ برای نصب، دستورات زیر را در خط فرمان وارد کنید.

sudo apt-add-repository ppa:ubuntu-desktop/ubuntu-make
sudo apt-get update && sudo apt-get install -y ubuntu-make

سپس با استفاده از دستور «umake» به راحتی قادر خواهید بود، ابزار توسعه اندروید را نصب کنید؛ برای نصب هر ابزار دیگر که برای توسعه‌دهندگان نیاز است نیز می‌توان از دستور ذکر شده بهره جُست.

umake android android-sdk

منبع: softpedia