قابلیت نقطهٔ اتصال وای‌فای در اوبونتو تاچ

لوکاس زمزاک «Łukasz Zemczak» که به تازگی از تعطیلات دو هفته ای خود برگشته است، اطلاعات خوبی را در مورد به‌روزرسانی بعدی بزرگ اوبونتو تاچ  موسوم به OTA7 در اختیارمان قرار داده است. بر اساس اعلام آقای زمزاک، یکی از هیجان‌انگیزترین قابلیت‌های افزوده شده به اوبونتو تاچ در این ارتقاء را می‌توان امکان به اشتراک گذاشتن غیر ایمن وای‌فای «WiFi» به شکل ایجاد نقطه اتصال  از طریق تنظیمات شبکه و در قسمت اعلانات دانست. با این حال برخی مشکلات در زمان گزارش خطا «Bug Report» نیز در این نسخه رفع شده‌اند.

همچنین به واسطه گزارشاتی که از مشکلات اوبونتو تاچ در زمان خاموش و یا شروع مجدد سیستم‌عامل در اوبونتو تاچ توسط کاربران گزارش شده بود، کنونیکال تصمیم گرفت تیمی را برای بهبود هسته اصلی اوبونتو تاچ در نظر بگیرد که با این کار اکثر مشکلاتی که در مورد هسته اوبونتو تاچ و بخش‌های سیستمی وجود داشتند تقریبا به حداقل ممکن رسیده است.

به‌روزرسانی و ارتقاء عمومی و کلی هفتم اوبونتو یعنی OTA7 قرار است برای گوشی‌های میزو «Meizu» و بی‌کیو «Bq» و ابزارهای نکسوسی چون نکسوس ۴ و ۷ در اواخر این ماه میلادی عرضه شود. این به این معنی خواهد بود که توسعه‌دهندگان اوبونتو تاچ باید تلاش بیشتری را برای عرضه این به‌روزرسانی انجام دهند تا سر وقت این ارتقاء در گوشی‌های بهره‌مند از اوبونتو تاچ انجام شود.

همانند گذشته، بهتر است مطالبی که در بخش اخبار در مورد اوبونتو تاچ منتشر می‌کنیم، دنبال کنید، تا از اتفاقاتی که در این  سیستم‌عامل رخ می‌دهند، اطلاع یابید. با این وجود و اگر با اخبار قبلی  [مثل این]  ما همراه بوده باشید،  اطلاع دارید که تیم اوبونتو تاچ و کنونیکال سخت در تلاش هستند تا فهرستی از اشکالات گزارش شده را برای OTA7 رفع و آماده کنند،  فعلاً به نظر نمی‌رسد در عرضه این به‌روزرسانی تاخیری وجود داشته باشد،  امّا  در هر صورت هر تغییری در روند عرضه این ارتقاء و دیگر اخبار در این زمینه را در اخبار  مطالب بعدی به اطلاع خواهیم رساند.

softpedia