لوگوی تاکس به استیم بازگشت، ولی فقط در نرم‌افزار استیم

Vlave لوگوی محبوب و دوست‌داشتنی Tux را مجدد به استیم افزوده است به این شکل که برای برنامه‌هایی که نسخه‌ای برای لینوکس دارند، لوگوی تاکس نمایش داده خواهد شد. بااین‌حال هنوز هم در وب‌سایت استیم از لوگوی سیستم‌عامل استیم استفاده می‌شود. این‌که این اتفاق به چه دلیل رخ داده است و یا اینکه به دلیل واکنش منفی کاربران بوده است یا نه، مشخص نیست.

بیش از این شاهد بودیم که Valve تصاویر لوگوی تاکس را دیگر در کنار برنامه‌هایی که از لینوکس پشتیبانی می‌کنند به نمایش درنمی‌آورد و فقط به‌قرار دادن لوگوی سیستم‌عامل استیم بسنده کرده است. همان‌طور که انتظار می‌رفت، کاربران لینوکس از این موضوع خوشحال نشدند و به اعتراض پرداختند. Valve مشخصاً دنبال این نیست که برای سیستم‌عاملش تبیغات بدی انجام شود بنابراین کاملاً منطقی بود که این تصمیم لغو شود.

اگر در مورد سیستم‌عامل استیم اطلاع خاصی ندارید، لازم به ذکر است که این سیستم‌عامل توسط Valve ایجادشده است که انشعابی از توزیع محبوب دبیان است. هسته‌ی این سیستم‌عامل هم لینوکس است. استفاده از لوگوی Tux که لوگوی لینوکس است، مدت‌ها است انجام می‌شده است که کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد. از منظری دیگر، لوگوی سیستم‌عامل استیم هم به‌راحتی قابل‌تشخیص نیست، مگر اینکه اتفاقات رخ‌داده بین استیم و سیستم‌عاملش و لینوکس را دنبال کرده باشید؛ که باعث می‌شود، کاربران جدید لینوکس کاملاً درباره اینکه آیا این بازی در لینوکس قابل‌نصب است یا نه گیج شوند.

سمبل مناسب به نرم‌افزار استیم بازگشت

همان‌طور که گفته شد Valve لوگوی TUX را به استیم برگرداند. بااین‌حال کاملاً مشخص نیست که آیا این تصمیم همیشگی خواهد بود یا نه. درهرصورت جامعه کاربران لینوکس از این موضوع خوشحال خواهند بود. به‌هرحال سیستم‌عامل استیم هم از لینوکس استفاده می‌کند و این درست نیست که با قرار دادن سمبلی اشتباه در کنار بازی‌ها، کاربران  را گمراه کرد. حتی اگر اینکه چه سمبلی در کنار بازی‌ها درج شود، یک موضوع ساده به نظر برسد.
ماشین استیم قرار است از سیستم‌عامل SteamOS استفاده کند، که قرار است در  ماه نوامبر به بازار عرضه شود.