نمایی از همگرایی در اوبونتو در عمل

از زمانی که مارک شاتلورث در مورد همگرایی در اوبونتو مطالبی را در سال ۲۰۱۳ عنوان کرد، همواره در مورد این همگرایی مطالبی عنوان شده است. او معتقد بود این امکان در اوبونتو ۱۵۶٫۰۴ و قبل از ویندوز محقق خواهد شد. اوبونتو ۱۵۰٫۰۴ را می‌توان به عنوان یکی از پایدارترین سیستم‌عامل‌های آزاد امروزی دانست که به راحتی می‌تواند هم بر روی رایانه رومیزی و هم بر روی رایانک‌ها و گوشی‌های هوشمند اجرا شود به همان خوبی که در یک کارساز وب اجرا می‌شود.

قابلیت همگرایی باعث می‌شود برای هر یک از وسایل و ابزار خود نیاز به استفاده از یک سیستم‌عامل مجزا و جداگانه نباشید،  با استفاده از سیستم‌عامل اوبونتو شما می‌توانید، سیستم‌عامل گنو/لینوکس یکسانی را بر روی هر ابزاری اجرا کنید.  با این وجود هنوز عده‌ای این قابلیت را در عمل مشاهده نکرده اند،  در این نوشته با ویدئویی آشنا خواهید شد که در آن نمایی از این قابلیت به نمایش گذاشته شده است. این ویدئو توسط یکی از توسعه‌دهندگان کنونیکال آماده شده است تا بتواند به بهترین شکل  کارکرد همگرایی در اوبونتو تاچ را تشریح کند.

در این ویدئو که حدوداً ۲ دقیقه به طول می‌انجامد، اوبونتو تاچ بر روی یک رایانک ۷ اینچی نکسوس ۷ اجرا می‌شود که به صورت رسمی آموزش نصب آن در پایگاه اینترنتی کنونیکال موجود است. در این ویدئو می‌توانید کارایی نسل بعدی میزکار یونیتی یعنی یونیتی هشت و کارساز نمایشگر جدید میر را هم در هنگام همگرایی مشاهده کنید. این توسعه‌دهندگان در این ویدئو رایانک خود را به یک نمایشگر خارجی تمام اچ‌دی «FullHD»  متصل کرده‌اند.

به طور قطع ویدئو و اخبار بیشتری از قابلیت همگرایی در اوبونتو تا منتشر خواهد شد، برای اطلاع یافتن و مشاهده ویدیوهایی در این زمینه می‌توانید با ماه همراه باشید تا از جدیترین اخبار این سیستم‌عامل و گوشی‌های عرضه شده برای آن آشنا شوید.

[aparat id=”tAYK9″]

منبع: softpedia